Canlı Maç İzle

Tüm şifreli spor kanallarını izlemaç farkıyla ücretsiz olarak hd kalitede canlı maç izlemek için izlemac37.net’i tercih edin!

DUYURU: Instagram'da @izlemacnettv olarak bizi takip edebilirsiniz.
İpek Soylu: “Wimbledon’ın benim için ayrı bir yeri var”
İpek Soylu: “Wimbledon’ın benim için ayrı bir yeri var”

Sezonun üçüncü Grand Slam’i öncesi Yücel Tuğan’ın sorularını yanıtlayan İpek Soylu, oyununu farklı zeminlere adapte etmenin inceliklerinden kariyer hedeflerine kadar birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

2014 ABD Açık’ta gençler kategorisinin çiftler ana tablosunda şampiyon olarak Türkiye’nin ilk Grand Slam şampiyonu tenisçisi unvanını alan İpek Soylu, daha sonraki dönemde Roland Garros ve ABD Açık tek kadınlar ana tablosunda da yer almayı başarmıştı. Bir dönem 151. basamağına kadar yükseldiği WTA klasmanında şu an 306. sırada yer alan 23 yaşındaki tenisçi, Eurosport Türkiye spikeri Yücel Tuğan’ın sorularını yanıtladı. İpek Soylu, sezonun üçüncü Grand Slam’i Wimbledon başta olmak üzere birçok konuda yorumlarını paylaştı.

Wimbledon’da heyecan başladı. 2012 Wimbledon gençler kategorisinde tekler ana tablosunda oynayan ilk Türk kadın tenisçi olmuştun. O gün neler hissettin?

Kesinlikle kariyerimin en özel turnuvalarından biriydi. Elemelerde son tur maçımı son sette kazanmıştım ve bu duyguları yaşamak için yıllar boyunca verdiğim emeklerin karşılığını görmek çok güzeldi. O duyguları bir daha hissedebilmek, benim en büyük çalışma motivasyonlarımdan biri oldu.

Pek çoklarınca Wimbledon yarattığı atmosferle ve tarihiyle diğer Grand Slam’lerden ayrılıyor. Senin için de öyle mi? Wimbledon’ı farklı yere koyan özellikler nelerdir?

Tabii Wimbledon’un benim için ayrı bir yeri var. Gençlerde ilk ana tablo oynadığım Grand Slam. Onun dışında oyuncu tarafından baktığınızda yerleşmiş kurallarıyla, düzeniyle, tarihiyle, hikâyesiyle farklı bir yere koymak gerekiyor.

Sezonun bu bölümünde toprak kort sezonundan çıkılıyor ve çok kısa sürede çim korta uyum sağlamak gerekiyor. Senin için bu geçiş kolay oluyor mu? Adapte olmak için nasıl çalışmalar yapmak gerekiyor?

Biz bu sene farklı bir turnuva programı takip ettiğimizden toprak korta yeni geçiş yapıyoruz. Sezonun büyük bir bölümünü sert zeminde geçirdik, şimdi Avrupa’daki turnuvalarla birlikte toprak korta geçeceğiz. Bu geçişler genelde zorlandığım dönemler değil ama her zeminin kendine özgü bir stratejisi olduğu için bir-iki hafta adaptasyon antrenmanları yapıyoruz.

Toprak, sert, çim kort. Senin favori zeminin hangisi?

Aslında benim oyun stilim tüm zeminlere kolay adapte olabilmemi sağlıyor ama sezonun büyük bir bölümünü sert zeminde geçirdiğim için orada kendimi daha rahat hissettiğmi söyleyebilirim.

Dört Grand Slam’de de mücadele ettin. Bu dördünü kısaca tanımlar mısın? Senin için en özeli ve en sevdiğin hangisi?

İnsanın böyle turnuvalarda bulunmuş olması ve seçim yapmasının istenmesi bile büyük bir şans. Hepsinin çok ayrı bir değeri var tabii ki. Roland Garros, büyüklerde ilk defa elemeleri geçip ana tabloya çıktığım turnuva; bu yüzden özel bir anısı var. ABD Açık’ı gençlerde kazandığım için kariyerim açısından onu da ayrı bir yerde değerlendirebilirim. Wimbledon’un önemini ve ruhunu daha önceki sorularda anlatmaya çalışmıştım. Avustralya Açık bence son yıllarda oyuncuların gözünden baktığınızda en çok oynamak istedikleri turnuvalardan biri aslında. Organizasyon üst düzeyde, bütün detaylar en ince ayrıntısına kadar düşünülüyor ve her sene kendilerini geliştiriyorlar. Ama favorimi sorsanız ABD Açık derim.

2014’te gençler kategorisi çift kadınlarda ABD Açık’ı kazandın. Türkiye’nin ilk Grand Slam şampiyonusun. Türkiye’de de bu şampiyonluk büyük bir ilgi yarattı. Bu başarı kariyerinde, oyuna yaklaşımında kort içinde ve dışında neleri değiştirdi?

Bunu hem saha içi hem saha dışı olarak değerlendirmek lazım. Gençlerdeki son turnuvamda böyle bir başarı kazanmak ve hayatımın her anında gurur duyacağım bir başarı elde etmek, büyükler klasmanına geçişte öz güven açısından olumlu katkı yaptı. O geçişi daha kolay yapmamı, formumu sürdürebilmemi sağladı. Bu işin saha içi yönü. Bir de saha dışında bu başarının getirdiği ilgi ve medya desteğiyle insanlar hem genel olarak ülke tenisine hem benim tenisime daha fazla ilgi göstermeye başladı. Kendimi anlatabilmek açısından büyük bir fırsat yakaladım. Her anlamda olumlu bir dönemdi benim için.

Senin gibi yetenekli sporcularımız gençlerde çok büyük başarılar elde ediyorlar. Ancak sadece teniste değil tüm sporlarda, büyükler kategorisine geçiş aşamasında bu performansların düştüğünü görüyoruz. Sana göre bunun sebepleri nelerdir?

İki kategoriyi karşılaştırdığınızda rekabet açısından çok büyük farklar var. Büyükler kategorisinde her anlamda farklı bir sistem kurmanız gerekiyor. Hangi spor olursa olsun; oyunun yapısı, ekonomisi, rekabet kuralları, takvimi, psikolojisi, her şeyi değişiyor. Sanıyorum bu adaptasyon sürecinde sorun yaşanıyor genelde.

Sen profesyonel tura geçişte neler yaşadın? Nasıl bir uyum çalışması yapmak gerekti?

Ben genel anlamda gençlerden büyüklere başarılı bir geçiş yaptığımı düşünüyorum. Başta bakış açımı biraz geliştirmem, spora daha detaylı bir yaklaşım sergilemem gerekti. Çünkü büyüklerde sık aralıklarla çok yüksek seviyede maçlar oynuyorsunuz ve her maçta %100 performansla sahada olmanız gerekiyor. Hâliyle seviye de çok yükseliyor. Büyüklerde oynamaya başlayınca daha geniş bir ekiple çalışmaya başladım; bire bir çalışmaları arttırdık. O geçiş sürecinde formumu devam ettirebilmemi bunlara borçluyum.

Gençlerin ardından profesyonel turda da gelen şampiyonluklarla WTA’de 151 numaraya kadar yükseldin. Son dönemdeyse, özellikle 2018’de bir düşüş oldu. Bunun nedenlerinden bahseder misin?

Her spor dalında her sporcunun yaşayabileceği dönemler bunlar. Formda olduğunuz gibi düşüş yaşadığınız dönemler de olabiliyor. Önemli olan bu düşüşlerden hangi sonuçları çıkardığınız. Ben pozitif sonuçlar çıkardığımı düşünüyorum. Bu yıl aldığımız kararlar da bunların bir sonucu.

Bu yıla yeni bir ekiple girdin. Bu değişikliğin sebepleri nelerdi?

Kariyerimde benimle yürüyebilecek, vizyonuyla yeni bakış açıları yaratabilecek, birlikte yürüyebileceğim insanlara ihtiyacım vardı. Kort içi ve kort dışı olarak kariyerimi ikiye ayırdık. Her iki taraf için de yepyeni ekipler kurduk. Ben sadece tenisime konsantre oluyorum; onun haricindeki tüm süreci ekibim yönetiyor. Bu durumdan ve bunun sonuçlarından fazlasıyla memnunum.

Yeni takımında kimler var? Bu isimler senin oyununa nasıl katkı sağlıyor?

Saha dışını kariyer yönetim ajansım Possible yönetiyor. Her biri farklı alanlarda uzman beş kişilik bir ekip. Saha içinde Arnaud Fontaine ve Henri Jacquemin ile çalışıyorum. Merkezimizi Belçika’ya, Garisart Akademi’ye taşıdık. Kondisyon çalışmalarımızı tenis odaklı yapıyoruz. Doğru turnuva programlamasıyla uygun hedef haritamızı çıkardık. İyi yönlendiriliyorum ve bunun sonuçlarını alıyoruz.

Hem teklerde hem çiftlerde mücadele ediyorsun. Çiftlerde de şampiyonluklar geliyor. Çiftler kariyerin, teklerdeki oyununu nasıl etkiliyor? İleride sadece teklerde devam etmeyi düşünüyor musun? Yoksa ikisi beraber devam mı edecek?

Çiftler oynamayı çok seviyorum. Tenis gibi bireysel bir sporun içindeki sosyallik aslında. Kortu bir arkadaşınızla paylaşmak, aranızdaki o iletişim beni mutlu ediyor. Sorumluluk paylaşıyorum ve bu benim oyunuma olumlu yansıyor. Servis, return ve vole için iyi bir antrenman oluyor. Özellikle bazı haftalarda teklerde istediğim performansı ortaya koyamadıysam çiftlerde devam edip maç ritmimi yükseltiyorum.

Yeni ekibinle de beraber bu yıl dört turnuva kazandın. Sıralamada yükseliyorsun. 2019 için kısa dönemi ve sene sonunu düşünürsek, hedeflerin neler?

Maç İzle

Canlı Maç İzle siteleri arasında son 2 yıl içerisinde isim yapmış olan izlemaç izleyicilere süper lig, premier lig, bundesliga gibi büyük ligleri sunuyor. Sade ve anlaşılır arayüzüyle yapması gereken işi yapıyor. Yayın konusunda da sektörün lideri konumundadır. En düşük gecikme sürelerini sunmaktadır.

Bedava Maç İzle

Bedava Maç İzle demek anlayacağınız üzere beleş yani ücretsizdir. Jestyayın,iSpor,Sekastream,Tikobet gibi sitelerden farklı olarak izlemaç tek bir lige odaklanmaz. Yeri gelir 1080p yayın veriririz. Sezon içinde tuttuğunuz takımın bütün maçlarını buradan izlersiniz.

Bein Sports İzle

Bein Sports İzle bildiğiniz gibi digi çok yükse paralar istiyor. Biz ise para falan istemeyiz. Kafanıza göre izleyin bütün maçları. Futbol, basketbol, tenis onlarda olan tüm etkinlikler bizde de var. :)

Lig Tv İzle

Lig Tv izle bir zamanların popüler araması. Şimdi ise artın yerini bein sports aldı. Aynı şeyin laciverti işte. Değişen bir şey yok. Ekstra birkaç bir şey geldi. O kadar. Futbol basketbol tenis falan var işte.

Smart Spor İzle

Smart Spor İzle işte burası fenerbahçeli kardeşlerin sevdiği bir kanal. Panzerlerin yaptığı şeyleri burada görebiliyorlar. İşin şakası, hazırlık maçları, audi cup gibi etkinlikleri yayınlıyorlar. Tabi ki bizim sitemiz olan izlemaç adresinde de bu kanalı izleyebilirsiniz.

Tivibu Spor İzle

Tivibu spor izle ekranını kullanarak izlemaç güvencesi ile sizler de bu ekrandaki tüm canlı yayınları yani spor müsabakalarını ücretsiz olarak takip edebilirsiniz. 1080p yayın kalitesi ile birlikte kendinizi tribünde hissedecek ve bu heyecanı bir üst seviyede yaşayacaksınız.

Süper Kupa Burada!

Süper Kupa izlebutonuna tıkladığınız takdirde yayın direkt olarak karşınıza çıkacak ve sorunsuz bir şekilde müsabakayı seyredeceksiniz. Şampiyonlar Ligi şampiyonu ve Uefa Kupası şampiyonunu karşı karşıya getiren ve dünyada milyonlarca futbol severin büyük bir heyecanla takip ettiği özel bir etkinlik olan Süper Kupa, izlemaç farkı ile birlikte ücretsiz olarak karşınıza çıkıyor. Bu konuda aklınıza herhangi bir soru işareti takılmasın çünkü şifreli yayın değil ve sizlerden ücret talep eden bir site olmadığını da belirtmek gerekiyor. Futbol heyecanı bu adres ile birlikte bir üst seviyeye taşınıyor ve sizler de günü futbol ile tamamlayabiliyorsunuz.

Şampiyonlar Ligi Maçları

Şampiyonlar ligi izle aramalarına gerek kalmadan izlemac37.net üzerinden bu kupayı da takip etmek mümkündür. Şampiyonlar Ligi, milyonlarca futbol severi ekran başına kilitleyen turnuvalardan bir tanesidir. Dünyanın en büyük takımları yine dünyanın en büyük kupasını almak için mücadele veriyor ve ortaya harika bir futbol çıkıyor. Sizler de gerçek bir futbol tutkunu iseniz ve bu kupayı kaçırmak istemiyorsanız eğer sitedeki yerinizi alabilirsiniz. Ücretli kanallara ödediğiniz rakamlar artık canınızı sıkıyor ve alternatif arıyorsanız eğer izlemac37.net bu konuda sizlere en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Heyecanı üst seviyeye taşıyan ve standartları yükselten yayın kalitesi ile futbola doyacaksınız ve tüm bunlar için hiçbir ücret ödemenize de gerek kalmıyor. Tek bir tık ile dünyanın en iyi takımları yaşam alanlarınıza taşınıyor.

Uefa Avrupa Ligi Heyecanı

Dünyanın nefesini tutup izlediği Uefa Kupası mücadeleleri de Uefa Kupası izleekranında yanı izlemaç’da sizleri bekliyor olacaktır… Dünyanın en iyilerinin karşı karşıya geldiği ve büyük bir heyecana sahne olduğu bu etkinlik, milyonlarca kişi tarafından takip ediliyor ve futbol severler bu kupa ile birlikte futbola doyuyor da diyebiliriz. Ücretli kanallara para ödemek yerine sizler de online dünya aracılığı ile hiçbir ücret ödemeden futbol keyfini sürebilirsiniz. Bültendeki tüm maçlar canlı olarak yayınlanıyor ve hem görüntü hem ses kalitesi bakımından bir inceleme yapıldığında ortaya muazzam bir yayın çıkıyor. Ayrıca, UEFA Avrupa Ligi ücretsiz canlı izleyebilirsin.
×
bsd