Canlı Maç İzle

Tüm şifreli spor kanallarını izlemaç farkıyla ücretsiz olarak hd kalitede canlı maç izlemek için izlemac37.net’i tercih edin!

DUYURU: Instagram'da @izlemacnettv olarak bizi takip edebilirsiniz.
Zeljko Obradovic’in NBA fabrikası
Zeljko Obradovic’in NBA fabrikası

Fenerbahçe Beko’nun iki yıldızı Nicolo Melli ve Marko Guduric yeni sezonda NBA’de oynayacak. Böylelikle koç Zeljko Obradovic döneminde toplam sekiz oyuncu NBA’e gitmiş oldu. Kuzey Kılıç, Obradovic’in oyuncu üretimine yönelik yazdı…

Zeljko Obradovic’in teknik ustalığını, saha kenarındaki yönetimini, babacan tavırlarını veya basketbol zekasını herhangi bir dijital ortamda açıklamak çok zor. Sayısız başarıya sahip olmasına rağmen 60 yaşına merdiven dayamış bir antrenörün, her sezona ilk sezonuymuş gibi başlamasını da açıklamak çok zor. Ama onun felsefesinin temel basketbol öğretilerindeki yerini açıklamak biraz daha kolay olacak. Zira Fenerbahçe kariyeri boyunca NBA’e gönderdiği sekiz isim, onun felsefesini global bir ekol hâline dönüştüğünü gösteriyor. Bireysel nedenlere geçmeden önce efsane koç Bobby Knight’ın şu sözüyle başlamak, Obradovic’in oyuncu fabrikasını anlamamız için daha doğru olacaktır:

“Aşağılama, ikaz ile aynı şey değildir. Birinde hedef kişiyken diğerinde sorundur.”

Bojan Bogdanovic – Brooklyn Nets

Bojan Bogdanovic’in Fenerbahçe tribünlerindeki yeri biraz karmaşıktır. Yeniden yapılanma döneminin ilk yıldızlarından olmasıyla sevgiyi, pas dağıtımı konusunda fazlaca bencil olmasıyla da nefreti kazanmıştır. Savunmadaki zaafları bir yana hücum silahlarının kısıtlılığı bazı maçlarda saç baş bile yoldurtmuştur. Ama kadro mühendisliği yavaş yavaş kendini gösterdikçe, Bojan’ın pozitif potansiyeli hızla yayıldı. Zeljko Obradovic’in gelmesinin ardından tribünlerin steps kararlarından üç saniye koridoruna kadar bütün basketbol terimlerini didik didik etmesi, Bojan Bogdanovic’in göze hoş gelen ve insanın içini kıpır kıpır eden üçlükleriyle birleşince ana temellerden birisi atılmış oldu. Hırvat oyuncunun NBA’e gitmesi çoğu kesim tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Çünkü NBA’deki adam değişim savunması ve yüksek tempo, Bojan için hiç de uygun değildi. Obradovic’in kısa sürede getirdiği savunma disiplininden payını alan Bogdanovic, bunu biraz sabır ve yetenekle geliştirerek klasik bir NBA oyuncusuna dönüştü. Geçtiğimiz günlerde imzaladığı 4 yıl-73 milyon dolarlık kontrat, bu dönüşümün en net örneği olsa gerek…

Nemanja Bjelica – Minnesota Timberwolves

Nemanja Bjelica, yarattığı etkiyle birlikte koşulsuz sevgiyi kazanan ilk yıldız olmuştu. Bjelica, İspanyol takımlarının neredeyse orta sahadan denediği moral bozan isabetli üçlükleri sarı-lacivert formayla yapıyordu. Basketbola iyiden iyiye ilgi gösteren taraftar için bu tarz bir oyuncu, yıldızdan da öte kahraman olarak kabul edilmeye başlandı. Barcelona deplasmanındaki son saniye turnikesi, Maccabi deplasmanında ilk Final Four’u getiren galibiyetteki rolü, soğuk deplasmanların en sıcak oyuncusu olması onu bir basketbol kahramanına dönüştürmüştü. Zeljko Obradovic’in Bjelica’ya kattığı penetre sonrası pas dağıtımı, savunma sertliği ve doğru karar mekanizması gibi özellikler kendisini NBA’e taşıdı.

Bogdan Bogdanovic – Sacramento Kings

Bogdan Bogdanovic… Zeljko Obradovic’in 9. Senfonisi… Bogdan, Fenerbahçe’ye ilk geldiği zamanlar çoğu basketbol scout’unun listesinde en üst sıralarında yer alıyordu. Saf yeteneği ve skorer özellikleri, onu bu konuma taşımıştı. Ama karar verme mekanizması, pas dağıtımı ve savunması çok büyük sorunlardı. 2014-2017 yılları arasında Obradovic tedrisatı altında oluşturduğu basketbolcu karakteri, kendisini NBA’in en değerli genç oyuncuları arasına soktu.

Bogdan’ın en önemli özelliği şut ritmiydi. El üstü, baskı, ikili savunma… Ne olursa olsun mesafe tanımadan o topu bir şekilde potaya atardı, genelde de basketi bulurdu. Ama bu özelliği, Obradovic’in en önemli kuralına aykırıydı. 2018 medya gününde kendisiyle kısacık bir sohbet etme şansı bulmuştum, en önemli kuralınız ne diye sorunca, “İster girsin ister girmesin eğer bir pozisyonda şut atmanız gerekiyorsa atın ama şut atmanız gerekmiyor ve siz o şutu zorluyorsanız bu yanlıştır. Tamamen yanlış.” cevabını vermişti.

Bogdan’ın ilk olarak karar verme mekanizmasını geliştirmesi gerekiyordu. Bunu geliştirirken pas dağıtım özelliğine de bir şeyler katmaya başladı. Ancak savunma sorunu, Bogdan’ı hayli zorluyordu. Sezon arası, maç bitimi, antrenman öncesi, kısacası her arada Obradovic’in bire bir savunma setleri çalıştırdığı Sırp yıldız sonunda istenilen seviyeye ulaştı. Ünlü kafa sallama hareketiyle “Acil durumda camı kırınız.” tümcesini basketbola yansıtmış ve artık komple bir şutör guard’a dönüşmüştü. NBA’in devasa maaş önerileri ve basketbolun en büyülü arenası olması, doğal olarak Bogdan’ın da kalbini çaldı. Ama giderken herhangi bir burukluk yoktu. Yalnızca gözlerimizin pasını silen o çocuk bir yıldız olarak arenadan ayrılmıştı. O da bu arenaya çok bağlıydı. Bu sezon kaybedilen Zalgiris Kaunas maçına davet edilmişti, o maçın ardından soyunma odasında kendisini yakalamıştım, kısa röportaj talebimi “Bugün olmaz. Takımım kaybetti.” diyerek geri çevirmişti. İşte bu nedenle basketbol karakteri, Zeljko Obradovic’in en önemli getirisi…

Ekpe Udoh – Utah Jazz

Ekpe Udoh hakkında ne söylenebilir? EuroLeague’in en değerli uzunu? Blok makinesi? Basketbol dehası? Ribaund canavarı? Sanırım hepsi. Talihsiz bir Los Angeles Clippers döneminin ardından yükselişin yollarını arayan Udoh, bu yolu olabilecek en iyi şekilde buldu. Zeljko Obradovic’in başarılarla dolu kariyerine Fenerbahçe yapılanması ve başarılarını da eklemesi, Udoh’un yükseliş çabalarıyla tümler çember altında kesişti. Jan Vesely’nin yanına Ekpe Udoh’un gelmesiyle “İkiz Kule” oluşturuldu. Obradovic yönetiminde orta mesafe şutlarının isabet oranını arttıran Udoh, savunmadaki pozisyon hatalarını minimuma indirerek klasik bir NBA pivotuna dönüşmeye başladı. Tıpkı Bogdan’da olduğu gibi NBA’in büyülü dünyası Udoh’u da aldı götürdü. Ama şu sıralar Twitter’dan yaptığı paylaşımlarla yine ayrılık sinyalini veriyor çünkü NBA’in iyiden iyiye şut bazlı oyuna dönmesi ve forma rekabetine girdiği ismin Rudy Gobert gibi bir yıldız olması beklentilerini tepetaklak etti.

Brad Wanameker – Boston Celtics

Brad Wanamaker, Fenerbahçe’nin yükseliş sürecine yapılan ek takviyelerden birisiydi. Oynadığı süre boyunca bazılarına göre beklentiyi verdi bazılarına göre veremedi. Ama onun ayrılışından sonra takıma çift yönlü ikinci yıldız boşluğu hissedildi. Harika bir şutu yoktu ama rakip savunmasını yerle bir eden penetreleri vardı. Bu özelliğinin yanına Obradovic temelli savunma prensiplerini de ekleyince erkenden NBA’in yolunu tuttu. Bugün başlayacak olan Yaz Ligi’nde son bir şans peşinde. Peki NBA’de kalabilir mi? Eğer 10-12 dakikalık bir bench parçası olmak istiyorsa, evet. Aksi halde Avrupa tarzı Wanamaker için daha uygun olacaktır.

James Nunnaly – Houston Rockets

James Nunnaly’nin Fenerbahçe kariyerine dair şu iki şey akılların en üstünde yer alır: Ataşehir’de Real Madrid’i tek başına yıktığı performans ve Baskonia maçında smaca gittikten sonra boyun üstü düşmesi. Onun maç içinde set hücumunu yönetirken veya etkileyici penetreler yaparken görmek zor. Genelde şut setlerinin en son adamı olarak topu potaya yollar. Ama son sezonunda takımın yaşadığı guard sorununu çözen isim o oldu. Zeljko Obradovic’in Nunnaly’e verdiği sorumluluk ve gösterdiği tahammül, onu bir rol şutöründen çok daha fazlası yaptı. Houston macerası çok kısa sürdü ve Avrupa’ya dönerek Milano’yla kontrat imzaladı. Belki çok parlamadı ama Obradovic’in öğrettikleri Nunnaly’i birkaç seviye yukarı taşıdı.

Nicolo Melli – New Orleans Pelicans

Ve geldik bu sezona. Fenerbahçe formasıyla gözlerimizin pasını silen Melli, NBA’in iddialı genç kadrosuna sahip olan New Orleans Pelicans’la anlaştı. Fenerbahçe’ye geldiği zamanlar hemen hemen her şeye sahipti. Dribbling, şut, pas, savunma, basketbol zekası… Belki saha içinde büyük bir değişim göstermedi ama Zeljko Obradovic yönetiminde edindiği lider karakter, Melli’nin NBA kariyerini olumlu anlamda etkileyecek. Tabii gittiği takımın genç yıldız adaylarından oluştuğunu da düşünürsek, bu saha içi artılardan çok daha büyük bir getiri.

Marko Guduric – Memphis Grizzlies

Maç İzle

Canlı Maç İzle siteleri arasında son 2 yıl içerisinde isim yapmış olan izlemaç izleyicilere süper lig, premier lig, bundesliga gibi büyük ligleri sunuyor. Sade ve anlaşılır arayüzüyle yapması gereken işi yapıyor. Yayın konusunda da sektörün lideri konumundadır. En düşük gecikme sürelerini sunmaktadır.

Bedava Maç İzle

Bedava Maç İzle demek anlayacağınız üzere beleş yani ücretsizdir. Jestyayın,iSpor,Sekastream,Tikobet gibi sitelerden farklı olarak izlemaç tek bir lige odaklanmaz. Yeri gelir 1080p yayın veriririz. Sezon içinde tuttuğunuz takımın bütün maçlarını buradan izlersiniz.

Bein Sports İzle

Bein Sports İzle bildiğiniz gibi digi çok yükse paralar istiyor. Biz ise para falan istemeyiz. Kafanıza göre izleyin bütün maçları. Futbol, basketbol, tenis onlarda olan tüm etkinlikler bizde de var. :)

Lig Tv İzle

Lig Tv izle bir zamanların popüler araması. Şimdi ise artın yerini bein sports aldı. Aynı şeyin laciverti işte. Değişen bir şey yok. Ekstra birkaç bir şey geldi. O kadar. Futbol basketbol tenis falan var işte.

Smart Spor İzle

Smart Spor İzle işte burası fenerbahçeli kardeşlerin sevdiği bir kanal. Panzerlerin yaptığı şeyleri burada görebiliyorlar. İşin şakası, hazırlık maçları, audi cup gibi etkinlikleri yayınlıyorlar. Tabi ki bizim sitemiz olan izlemaç adresinde de bu kanalı izleyebilirsiniz.

Tivibu Spor İzle

Tivibu spor izle ekranını kullanarak izlemaç güvencesi ile sizler de bu ekrandaki tüm canlı yayınları yani spor müsabakalarını ücretsiz olarak takip edebilirsiniz. 1080p yayın kalitesi ile birlikte kendinizi tribünde hissedecek ve bu heyecanı bir üst seviyede yaşayacaksınız.

Süper Kupa Burada!

Süper Kupa izlebutonuna tıkladığınız takdirde yayın direkt olarak karşınıza çıkacak ve sorunsuz bir şekilde müsabakayı seyredeceksiniz. Şampiyonlar Ligi şampiyonu ve Uefa Kupası şampiyonunu karşı karşıya getiren ve dünyada milyonlarca futbol severin büyük bir heyecanla takip ettiği özel bir etkinlik olan Süper Kupa, izlemaç farkı ile birlikte ücretsiz olarak karşınıza çıkıyor. Bu konuda aklınıza herhangi bir soru işareti takılmasın çünkü şifreli yayın değil ve sizlerden ücret talep eden bir site olmadığını da belirtmek gerekiyor. Futbol heyecanı bu adres ile birlikte bir üst seviyeye taşınıyor ve sizler de günü futbol ile tamamlayabiliyorsunuz.

Şampiyonlar Ligi Maçları

Şampiyonlar ligi izle aramalarına gerek kalmadan izlemac37.net üzerinden bu kupayı da takip etmek mümkündür. Şampiyonlar Ligi, milyonlarca futbol severi ekran başına kilitleyen turnuvalardan bir tanesidir. Dünyanın en büyük takımları yine dünyanın en büyük kupasını almak için mücadele veriyor ve ortaya harika bir futbol çıkıyor. Sizler de gerçek bir futbol tutkunu iseniz ve bu kupayı kaçırmak istemiyorsanız eğer sitedeki yerinizi alabilirsiniz. Ücretli kanallara ödediğiniz rakamlar artık canınızı sıkıyor ve alternatif arıyorsanız eğer izlemac37.net bu konuda sizlere en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Heyecanı üst seviyeye taşıyan ve standartları yükselten yayın kalitesi ile futbola doyacaksınız ve tüm bunlar için hiçbir ücret ödemenize de gerek kalmıyor. Tek bir tık ile dünyanın en iyi takımları yaşam alanlarınıza taşınıyor.

Uefa Avrupa Ligi Heyecanı

Dünyanın nefesini tutup izlediği Uefa Kupası mücadeleleri de Uefa Kupası izleekranında yanı izlemaç’da sizleri bekliyor olacaktır… Dünyanın en iyilerinin karşı karşıya geldiği ve büyük bir heyecana sahne olduğu bu etkinlik, milyonlarca kişi tarafından takip ediliyor ve futbol severler bu kupa ile birlikte futbola doyuyor da diyebiliriz. Ücretli kanallara para ödemek yerine sizler de online dünya aracılığı ile hiçbir ücret ödemeden futbol keyfini sürebilirsiniz. Bültendeki tüm maçlar canlı olarak yayınlanıyor ve hem görüntü hem ses kalitesi bakımından bir inceleme yapıldığında ortaya muazzam bir yayın çıkıyor. Ayrıca, UEFA Avrupa Ligi ücretsiz canlı izleyebilirsin.
×
bsd